Moments ^_^

26. december 2013 at 10:02 | Faith ^_^ |  Diary
"Don't wait for a perfect moment. Take this moment and make it perfect."
Tenhle citát známe snad všichni. Přesto mi přijde, že si snad nikdo neuvědomuje jeho pravý význam. Donedávna jsem si ho neuvědomovala ani já. Většina lidí, si po přečtení tohohle citátu řekne, že je pravdivý, ale přitom se jím neřídí.
Pořád čekáme.
"Zítřek bude lepší."
"Na nový rok začnu hubnout, přestanu kouřit..."
"Udělám to až zítra."
"Až budu mít víc peněz, budu mít lepší život..."
a podobné řeči.
Jo, všichni tyhle věty říkáme. Já nejsem vyjímkou.
Ale proč? Proč pořád čekáme na něco, co náš život zlepší? Modlíme se pro zázrak, ale nic pro to neuděláme.
Důležitá je přece přítomnost. V přítomnosti tvoříme naši budoucnost. Když budeme pořád na něco čekat, život nám uteče a my vlastně nebudeme nikdy šťastní.
Asi nejlíp se mi to vysvětlí na těch penězích, nebo na nějaké věci, po které toužíme a ještě ji nemáme. Říkáme si, že až ji budeme mít, budeme šťastni. Najednou ji máme. Jsme chvíli šťastni, ale za chvíli si zase řekneme, že budeme šťastni, až budeme mít něco jiného. A tak je to pořád dokola, dokola, dokola.
Na každém okamžiku, na každé situaci se najde něco krásného, něco, z čeho se můžeme učit. Vždyť i závan větru udělá okamžik jedinečným. Všechno je o úhlu pohledu. A pořád se ptám, proč tohle nevidíme? Proč si tolikrát nevážíme toho, co máme?

Lidi, probuďme se.
V tomhle světě je pořád plno krásy, pořád plno lásky i přes tu nenávist a vše zlé, co se tady vznáší. Láska je přece silnější než nenávist, dobro silnější než zlo. A i když to zní jako naivní žvást z pohádky, je to pravda. Všichni máme moc změnit svět, ale první musíme změnit sebe. Svět mi vlastně přijde jako jedna velká skládačka. Každá živá věc je nepostradatelným kouskem.
Každý máme moc si vybrat. Můžeme si vybrat, jestli budeme trpět a nebo budeme šťastní. Jestli si necháme život protéct mezi prsty a nebo začneme žít. Každý můžeme být tím světlem, které prozáří svět o něco více.
Vezměme tenhle moment, a udělejme ho perfektním! :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lola Lola | Web | 26. december 2013 at 10:22 | React

strašně moc dobrá úvaha:) Povzbudila si mě k tomu abych nemrhala časem, díky moc:)

2 Faith ^_^ - admin Faith ^_^ - admin | 26. december 2013 at 12:30 | React

[1]: Jé děkuju, to jsem moc ráda. Maličkost :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement